Pranvera duket sìkur sapo ka fìlluar, ja cìlet do te jene dìtet me te ngrohta te kesaj jave

Mesa duket, pranvera sapo ka filluar, java qe lame pas ishte me temperatura teper te larta ne te gjithe vendin.

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrushme atmosferike falë masave ajrore me origjinë perëndimore.

E vecanta e kësaj jave do të jetë rritja e temperaturave në vlerat e mesditës; vlera të cila do ti ngjasojnë shumë atyre të pranverës.

Në këtë mënyrë për të gjitha ditët e javës moti parashikohet kryesisht me diell por nuk do të mungojnë alternimet e herëpashershme të vranësirave mesatare dhe hera-herës deri të dendura por kalimtare.

Ju urojme nje jave te mbare, per detajet rreth motit ne secilin nga qytetet Shqiptare mund ti shikoni ne tabele.

Leave a Reply

Your email address will not be published.