Nje lule e cìla eshte teper e njohur, nese e pergatìsnì ne kete menyre mund te trajtonì problemìn qe zakonìsht

Kjo recete jep efekt të shpejtë kundër dhimbjes së kokës dhe migrenës, por edhe hidraton me bujari. Përbërësit: 200 gramë me lulerradhiqe,

1 lugë gjelle me mjaltë, Lëngu i tre limonëve të shtry dhur, 2 litra ujë.

Përgatitja: Vendosini barishtet në një kanë dhe mbulojini me ujë.

Shtoni lëngun e limonit dhe përziejini së bashku. Më pas shtoni mjaltin për një shije të ëmbël. Kanën vendoseni në frigorifer për 2 orë.

Përdorimi : Përpara se ta servirni, kullojeni lëngun që të hiqni lulet.

Limonatën duhet ta pini dy herë në ditë kundër dhimbjes së kokës dhe 3 herë në ditë kundër dhimbjeve të ciklit.

Përpara se të pini këtë limonatë, konsultohuni me mjekun që të përcaktoni nëse vuani nga gurët në veshka ose ulçera./shkollaeshendetit.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.