Categories
Uncategorized

Kur do te freskohet Moti? Ja se si pritet te jete moti gjate kesaj jave sipas meteorologes

Sipas sinoptikanes kjo javë pritet të jetë kryesisht në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme dhe të nxehta.

E gjithe java do te kete pak vranesira dhe ndonjehere reshje kalimtare. I gjithe qershori pritet te jete i nxehte në te gjithe ballkanin sipas sinoptikanes

Nga dita e hënë dhe deri ditën e mërkurë vendi ynë pritet mot i nxehte i ndikuar nga i vala afrikane.

Ditën e enjte pritet që vendi ynë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me vranësira dhe pas orëve të mesditës mot me kthjellime.

Leave a Reply

Your email address will not be published.