Te merkuren pritet rikthimi i te ftohtit arktik ? Ja si parashikohet te jete moti kete jave sipas meteorologes

Kjo javë ka nisur me kthjellime dhe vanësira të pakta. Këto të fundit parashikohen që nga ora në orë të jenë më shumta sidmosos në zonat malore. Sonte gjatë natës do të ketë zhvillm të vranësirave dhe dita e martë gjithashtu dita e parë e shkurtit do të nis me rreshje. Rreshjet do të rikthehen […]

Te merkuren pritet rikthimi i te ftohtit arktik ? Ja si parashikohet te jete moti kete jave sipas meteorologes

Kjo javë ka nisur me kthjellime dhe vanësira të pakta. Këto të fundit parashikohen që nga ora në orë të jenë më shumta sidmosos në zonat malore. Sonte gjatë natës do të ketë zhvillm të vranësirave dhe dita e martë gjithashtu dita e parë e shkurtit do të nis me rreshje. Rreshjet do të rikthehen […]

Te merkuren pritet rikthimi i te ftohtit arktik ? Ja si parashikohet te jete moti kete jave sipas meteorologes

Kjo javë ka nisur me kthjellime dhe vanësira të pakta. Këto të fundit parashikohen që nga ora në orë të jenë më shumta sidmosos në zonat malore. Sonte gjatë natës do të ketë zhvillm të vranësirave dhe dita e martë gjithashtu dita e parë e shkurtit do të nis me rreshje. Rreshjet do të rikthehen […]

Temperatura deri ne 17 grade, ja kur pritet te vije pranvera e parakohshme

Situata termike është normalizuar në pjesën më të madhe të Shqipërisë, por zonat malore mbetën edhe mëngjesin e sotëm në vlerat termike -7°C, -8°C. Pasditja vonë e ditës së sotme pritet me rreshje shiu dhe dëbore. Dëbora do të zbres në 500 metra lartësi sontë vonë në mbrëmje. Zonat e ulëta dhe bregdetare kanë kaluar […]

Temperatura deri ne 17 grade, ja kur pritet te vije pranvera e parakohshme

Situata termike është normalizuar në pjesën më të madhe të Shqipërisë, por zonat malore mbetën edhe mëngjesin e sotëm në vlerat termike -7°C, -8°C. Pasditja vonë e ditës së sotme pritet me rreshje shiu dhe dëbore. Dëbora do të zbres në 500 metra lartësi sontë vonë në mbrëmje. Zonat e ulëta dhe bregdetare kanë kaluar […]

Temperatura deri ne 17 grade, ja kur pritet te vije pranvera e parakohshme

Situata termike është normalizuar në pjesën më të madhe të Shqipërisë, por zonat malore mbetën edhe mëngjesin e sotëm në vlerat termike -7°C, -8°C. Pasditja vonë e ditës së sotme pritet me rreshje shiu dhe dëbore. Dëbora do të zbres në 500 metra lartësi sontë vonë në mbrëmje. Zonat e ulëta dhe bregdetare kanë kaluar […]

Niseni diten me 1 gote uje te ngrohte, plot 8 perfitime qe do t’iu lene pa fjale

Keni dëgjuar shpesh që një pjesë e mirë e njerëzve që merren me aktivitet fizik apo personazhe të njohur e nisin mëngjesin me një gotë uji të ngrohtë në një stomak bosh. Nëse nuk keni kërkuar për një “pse”, është momenti ta bëni tani. Të pish ujë të ngrohtë në mëngjes sjell përfitime pafund për […]

Niseni diten me 1 gote uje te ngrohte, plot 8 perfitime qe do t’iu lene pa fjale

Keni dëgjuar shpesh që një pjesë e mirë e njerëzve që merren me aktivitet fizik apo personazhe të njohur e nisin mëngjesin me një gotë uji të ngrohtë në një stomak bosh. Nëse nuk keni kërkuar për një “pse”, është momenti ta bëni tani. Të pish ujë të ngrohtë në mëngjes sjell përfitime pafund për […]

Niseni diten me 1 gote uje te ngrohte, plot 8 perfitime qe do t’iu lene pa fjale

Keni dëgjuar shpesh që një pjesë e mirë e njerëzve që merren me aktivitet fizik apo personazhe të njohur e nisin mëngjesin me një gotë uji të ngrohtë në një stomak bosh. Nëse nuk keni kërkuar për një “pse”, është momenti ta bëni tani. Të pish ujë të ngrohtë në mëngjes sjell përfitime pafund për […]

Si do te jene 10 ditet e para te muajit Shkurt? Meteorologia le pa fjale me parashikimin

Sot në mesditë, territori shqiptar përcjell motin e acartë dhe tempreaturat e ulëta. Dita e nesërme do të nis me 3 gradë më shumë për tu rritur ende në vazhdim Deri në fund të janarit do të ketë një rritje graduale të temperaturave. Shkurti vijon në vlerat tipike të muajti shkurt, nuk do të ketë […]