Qe mos te bini pre e marketingut te shampove apo produkteve te tjera, keto 2 perberes te kuzhines

Kur shohim se floket na bien ne toke te gjithe te gjithe stresohemi. Renia e 50-100 fijeve floku ne dite eshte normale. Por mund te kete nje problem nese shikoni qe po humbisni shume. Qe mos te bini pre e marketingut te shampove apo produkteve te tjera shume te kushtueshme te cilat premtojne floket te bukur e te dendur, ne do ju rekomandojme dicka tjeter.

Maska qe do ju tregojme tani eshte 100% natyrale per t’i bere ata me te plote , per te ndaluar renien dhe eshte per te permiresuar shendetin e flokeve tuaj.

Nese e aplikoni nje here ne jave kete maske mund t’ju siguroje gjithe perfitimet qe permendem me lart.

Perberesit te cilet do j’u nevojiten per kete maske jane:

Ne nje blender vendosim te gjithe perberesit. Derisa te marrim nje mase konistente miksojme mire te gjithe perberesit.

Masen e perfituar, ne menyre qe perberesit e maskes te perthithen maksimalisht nga skalpi, e aplikojme ne floke te paster dhe skalp jo te yndyrshem. Presim per 1-2 ore, duke vendosur nje kapuc dushi gjate kesaj kohe. Pas ketij procesi lani floket me uje.

Perberesit e maskes bashkepunojne per te parandaluar keputjen dhe renien e tyre, per te fuqizuar rrenjet e flokeve , por edhe stimulimn e flokeve te rinj.

Mjalti permban vitamina dhe minerale qe stimulojne rritjen e flokut dhe riparojne floket e demtuar, banania fuqizon seksionet e demtuara te flokeve, .

Veza sigurisht eshte perberesi me yll ne kete maske e cila permban proteina te nje cilesie shume te larte. Keto proteina sigurojne floke te shendetshem dhe stimulojne rritjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.