Nje nder grate me te rendesishme te politikes Shqiptare, e gjeni dot se per cilen behet fjale

Jozefina Çoba Topalli (lindi më 26 nëntor 1963, Shkodër) është politikane shqiptare, e cila shërbeu si kryetare e Parlamentit të Shqipërisë nga 3 shtatori 2005 deri më 9 shtator 2013 dhe ish-zëvendëskryetare e Partisë Demokratike.

Fotoja që shihni është pikerisht e politikanes shkodrane Jozefina Topalli, e cila ka ndarë një foto të vjetër me vajzën e saj, kur ajo ishte e vogël.

Kujtojmë se Jozefina Topalli ka qenë ish-kryetare e Kuvendit të Shqipërisë në kohën e Berishës dhe njihej si një nga figurat më të rëndësishme në PD.

Jo pati një shkëputje disavjeçare nga politika, dhe së fundmi ajo më rikthimin e Berishës në krye të PD-së, u rikthye sërish, duke u rreshtuar krah tij./albeu.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.