Lìnda Fìshta sjell receten e pìspìlìse me presh per te gjìthe ato qe ì ka marre mallì per kete recete tradìcìonale

Nëse ju ka marrë malli për të provuar pispili me presh, ndodheni në artikullin e duhur! Një recetë tradicionale shqiptare, shumë e shijshme dhe e lehtë në përgatitje. Mesoni menyren e pregatitjes dhe receten nga Linda Fishta.

Përbërësit: 700 g kungull i verdhë i gr irë në rende, 2 vezë, 100-120 g Kos

100 g Kaçkavall i grirë në rende,

2-3 qep te njoma te gr ire imët.

Miell misri i bluar ashpër, aq sa të kemi brumë te qullët.

2 lugë vaj ulliri

kripë e piper sipas nevojës

1 lugë gjelle gjalpe per t’ja hedhur siper

Përgatitja: I perziejme te gjitha ne një tas, e shtrojme ne tave me letër furre në shtrese te hollë, ndajmë copa gjalpi sipër dhe e pjekim në furre me 200 grade sa të marrë ngjyrë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.