Dy aktoret e njohur behen bashke per te derguar kamìone me ndìhma per te prekurìt

Mbi 17 mijë vi ktima është bilanci tra gjik nga të rmeti shkat ërrues që go diti Turqinë dhe Sirinë në orët e para të mëngjesit të së hënës.

Ekipe nga e gjithë bota janë drejtuar drejt Turqisë për të shpëtuar sa më shumë je të.

Gjithashtu edhe elita turke, përfshirë këngëtarë dhe aktorë të njohur. Aktori i njohur nga roli në serialin “Ezel” , Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ nga seriali “Halil ve Menkse”, janë bërë bashkë me aktorë të tjerë të estradës turke për të ndihmuar të prekurit nga të rmeti.

Nismëtari i kësaj nisme është këngëtari i njohur turk, Haluk Levend, i cili ka bërë bashkë dhe ka organizuar aktorët për të ndihmuar të prekurit nga të rmeti.

Ata kanë ngritur një zyrë koordinimi për të mbledhur dhe blerë ndihma, ku nisin çdo ditë kamionë me ndihma për familjet në juglindje të Turqisë./albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.