Receta e supes me qepe te njoma: Nje trajtìm teper efektìv sìdomos per personat qe kane

Kjo supë do të funksionojë si një ilaç i mrekullueshëm nëse keni dhimbje kockash. Hidhini një sy dhe mos nguroni ta përgatisni.

Gjithashtu duhet permendur se eshte i mire per te gjitha moshat, sidomos per ato qe jane mbi 50 vjece.

Përbërësit qe u nevojiten per pergatitjen e kesaj recete jane:

-1 lugë gjelle vaj kokosi

-1 grusht rrënjë xhenxhefil

-1 lugë kafe me shafran

-4 gota lëng perimesh pa kripë

– 2 qepë të njoma

Përgatitja eshte e thjeshte dhe nuk iu merr shume kohe per ta gatuar:

Në një tenxhere me pak vaj skuqni qepën e njomë, prerë kubikë. Pas 5 minutash shtoni lëngun e perimeve, xhenxhefilin, shafranin dhe pak kripë. I lini të ziejnë për rreth 20-25 minuta.

Lëreni të ftohet pak, para se ta shërbeni dhe në fund shijojeni!

Leave a Reply

Your email address will not be published.