Fundjava nuk do t’ju lejoj te benì plane? Por sì do te nìs java tjeter sìpas meteorologut

Reshjet e shiut do të mbizotërojnë gjatë fundjavës. Më shumë reshje, sipas sinoptikanëve pritet të jenë ditën e shtunë.

Hakil Osmani: Mbrëmja dhe paraditja e të shtunës do të jenë me reshje shiu. Temperaturat e ajrit gjatë fundjavës do të pësojnë ulje me disa gardë Celsius.

Edhe temperaturat pritet të shënojnë ulje me disa grade krahasuar me ditet qe lame pas ku mesdita ka qene tipike me temperatura pranverore.

Hakil Osmani: Vlerat mesatare do shkojnë deri në 13-14 gradë Celsius. Vlerat minimale do zbresin në -2 gradë Celsius në zonat malore.

Sipas sinoptikanëve, edhe fillimi i javës tjetër pritet të jetë me reshje shiu.

Moti i kesaj fundjave ndoshta mund te mos favorizoj planet tuaja qe ndoshta mund te kishit bere.

Leave a Reply

Your email address will not be published.