Categories
Uncategorized

Hidhini nje sy motit para se te beni planet e fundjaves, te dielen pritet te rikthehen serisht rreshjet e shiut

Deri pasditen e sotme moti do të vijojë me vranësira, ndërsa mbrëmja pritet të sjellë përmirësim të kushteve meteorologjike. Në një lidhje live përmes skype për News24, sinoptikani i “Meteoalb”, Hakil Osmani tha se e shtuna do të ketë një mot të qëndrueshëm, ndërsa të dielën do të rikthehen reshjet. “Në zonat malore do të […]

I thashë Tinkë shumë po rrojmë, Po tha, ‘po deshe ti Margaritë ik kur të duash, por unë e kam

Aktorja e njohur me titull “Nderi i kombit” Margarita Xhepa, mbushi 90 vjeç vetëm pak ditë më parë. E ftuar në një intervistë për “Exclusive” në Top Channel, aktorja rrëfeu shumë ngjarje të jetës së saj si dhe foli për rolet në filmat ku ka marrë pjesë. Kur u pyet për kolegët, ajo që mori […]

Rritja e pensioneve me 100 mijë lekë?! Ekspertja shpjegon studimin që po bëhet dhe kush perfiton

Ekspertja e ekonomisë, Erjola Hoxha ka komentuar zhvillimet më të fundit për sa i përket çështjes se pensioneve. Në një intervistë televizive, ajo ka folur dje në lidhje me rritjen e pensioneve dhe bonusit të pensionistëve. Sipas ekspertes çështja e bonusit është e gjitha një keqkuptim sepse nuk ka një bonus pensioni në muajin Prill […]

Sulo i filmit “Lulekuqet mbi mure” : Kur kaloja nëpër rrugë, dëgjoja ndonjë thirrje majtas-djathtas

Krenar Arifi është aktori që ka luajtur personazhin “Sulo” te filmi “Lulëkuqet mbi mure” i realizuar 47 vite më parë dhe me regji të Dhimitër Anagnostit. Në Report TV ai tregon detaje nga realizimi i filmit, por edhe emocionet nga ripunimi i tij teksa u soll te publiku në cilësinë 4K. Arifi, në moshë të […]

Historia e bujkut te zgjuar qe la mbretin pa fjale me menyren se si i harxhonte parate

Një mbret kishte dalë për të shëtitur dhe pa një bujk që po lëvronte tokën. Ai vërejti se bujku ishte i gëzuar dhe i lumtur. Ai pyeti bujkun dhe i tha: -O ti njeri, po të shoh, se je i gëzuar me punën tënde në këtë tokë, a është kjo toka jote? – Bujku iu […]

Simptomat zakonisht prekin femrat nga mosha 20 deri në 40 vjeç ne kete periudhe ku ekspozimi

Alergjia nga dielli përfshin njollat e lëkurës pas ekspozimit për një kohë të gjatë në diell. Këto skuqje lidhen me çrregullimet e lëkurës, ndërkohë që specifikat e fenomenit (fotodermatoza) janë si më poshtë. Kur kaloni orë në diell, gjasat janë që në pjesën e kraharorit e të krahëve të dalin disa njolla të fryra me […]

Keto jane disa nga shenjat qe u ben juve te kuptoni nese po vuani nga hernia diskale

Hernia diskale është një shkak i zakonshëm i dhimbjes së shpinës. Ajo ndodh kur qendra e butë e një disku kurrizor rrëshqet nga trupi i tij. Kjo mund të prekë nervat e afërt, duke çuar në dhimbje, mpirje ose dobësi në gjymtyrë. Edhe pse ndonjëherë mund të jetë jashtëzakonisht e dhimbshme, hernia diskale ka shumë […]

Ema Ndoja, aktorja fundviteve ’80, me ke eshte martuar dhe ku jeton sot?

Ema Ndoja, aktorja fundviteve ’80, e cila edhe pse luajti pak role, la gjurmë në kujtesën e publikut. Ema spikati jo vetëm për talentin si aktore, por edhe për stilin e guximshëm, flokët e shkurtër, daljet me rroba banje, që jo shumë vajza i merrnin përsipër në ato vite. Por pas viteve ’90, ajo është […]