Nese patatja kthehet ne kete forme, duhet apo jo ta konsumojme? Ja se cfare thone ekspertet

Ka disa ushqime që janë toksike dhe të rrezikshme. Ne do t’ju prezantojmë më poshtë një listë të ushqimeve që duhen shmangur. Më poshtë kemi gjetur 4 ushqimet që të gjithë i blejmë nga supermarketi , të cilat na “shkatërrojnë” shëndetin. Prandaj do të ishte mirë t’i hidhni nga dollapët. Lexoni listën në detaje: Arra […]

Ky eshte veprimi qe po prish baterine e telefonit tuaj, mundohuni qe ta neglizhoni pasi

Truku i parë për të kursyer baterinë e smartfonit tuaj nga një “vdekje” e hershme është të shmangni karikimin e vazhdueshëm të tij në 100%. Arsyeja është e thjeshtë, pasi jetëgjatësia e baterisë varet nga ciklet e karikimit. Është e vërtetë se çdokush ndihet mirë psikologjiisht kur e sheh baterinë 100%, megjithatë me këtë përfundon […]

Nuk do t’iu shtoj as edhe 1 gram peshe, keto jane ingredientet e sufllaqes qe duhet te perdorni

E kujt nuk i pëlqejnë sufllqaet dhe shija që ofrojnë? Disa njerëz mund të hanin edhe çdo ditë. Faktori frenues janë natyrisht kaloritë që e shoqërojnë atë. E megjithatë ekziston një mënyrë për të ngrënë sufllaqe edhe çdo ditë dhe të mos shqetësohemi për kaloritë e tij. Për sa kohë që e bëni vetë në […]

Shpesh u vjen ere metali nga goja, atehere kjo eshte shenje e ketyre 3 problemeve te perhapura

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë të ndjejnë në gojë sikur kanë një objekt metalik, por nuk e kemi kuptuar se ky është një sinjal që organzimi na ka dërguar. Nu dukje, shija metalike në gojë nuk është serioze, por ne mund ta ndjejmë atë në rast të një infeksioni që ka […]

Mirupafshim Shqipëri, ti ndoshta nuk e di, por në asnjë vend nuk ngroh dielli si aty dhe nuk ndriçon hëna si aty

Silvana BEGAJ: Mirupafshim Shqipëria ime! Po lë çdo gjë në duart e të paepurve, krimit, drogës, injorancës. Unë nuk mund ta bëj shpirtin pis në emër të dashurisë për këtë vend! Mirupafshim Shqipëri! Unë do të mendoj e do më marrë malli! Vras mendjen a do të marrë dhe ty për mua? E nëse do […]

Te gjitha familjet Shqiptare e pelqejne, por ky perberes do t’i jap sultjashit tuaj shije fantastike

Sultjashi, receta e ëmbëlsirës me të cilën jemi rritur! Nese je nga ata qe e pelqejne ende shume kete embelsire nostalgjike atehere ju tregojme disa hap ate thjeshte per ta pergatitur edhe vete nese akoma nuk e keni mesuar. Nese do ja filloni nga puna atehere ju duhet: 200 g oriz, 8 luge sheqer kaf, […]

Po kthehet ne praktike kohet e fundit, por mbeshtjellja e kembeve me leter alumini ka keto 5 perfitime qe ndoshta nuk i keni ditur

Në kuzhinën e secilit prej nesh gjendet letra e aluminit. Por a ju ka shkuar ndonjëherë në mendje se mund ta përdorim atë edhe për trupin tonë? Në vend që ta përdorni vetëm për gatim, filloni ta përdorni për arsye të tjera që mund të përmirësojnë problemet shëndetësore ! Letra e aluminit mund t’ju shpëtojë […]

Nje dite e veçante per çiftin e njohur: Plot 38 vite prane njeri tjetrit

Sot për aktorin e njohur të humorit Agron Llakaj është një ditë e veçantë. Ai dhe bashkëshortja e tij Kostandina festojnë 38-vjetorin e martesës. Agroni dhe Kostandina janë prindër të fy fëijëve dhe aktori gjithmonë tregon se me sa shumë dashuri rrethohet familja e tyre, për më tepër tani që është edhe gjysh i Adeas, […]

Plot 15 vite pa Violeta Manushin, aktore qe do te mbahet mend gjate ne kinematografine Shqitare

Violeta Manushi mbetet një nga ikonat e Teatrit Kombëtar të Tiranës, aktive për mëse 55 vjet. Aktore e madhe, që ka shkëlqyer njësoj si në komedi (Ollga tek “Zonja nga qyteti”) ashtu edhe në dramë (Nica tek “Gjenerali i ushtrisë së vdekur”). Numëron mbi 100 role në teatër dhe 16 në kinema. Në maj 2004 […]

Po Shqiperia a do te preket? Destabilizim i motit ne Ballkan me rrufe dhe ciklone

Temperatura ekstreme kanë pushtuar gjithë Evropën. Megjithatë një ciklon depërton drejt verilindjes së kontinentit nesër dhe në kuadër të tij një front i fuqishëm i ftohtë ajror arrin deri në Gadishullin Ballkanik duke shkaktuar destabilizim të motit dhe ulje të temperaturave. Por fronti nuk do të sjellë reshje në Shqipëri, me përjashtim të disa zonave […]