Categories
Aktualiet

Beti Njuma le pa fjale: U’a kam thënë shumë miqve që Shqipëria nuk vlen as sa një ishull i Greqisë

Në edicionin e lajmeve të RTV Ora, gazetarja Beti Njuma, teksa po fliste për turzmin, ku I ftuar ishte gazetari Bledian Koka, është shprehur se ndryshe nga Shqipëria në Greqi nuk kishte plazhe private. Më tej ajo është shprehur se plazhet e Greqisë ishin të gjitha të lira për pushuesit, dhe sipas saj nuk e […]

Categories
Aktualiet

Rekomandohet t’i pini vetëm 2-3 gota të ketij caji në ditë, mjeku i njohur: Nëse do te ndiqni këtë metodë nuk do të keni më

Majdanozi kryesisht përdoret në kuzhinë dhe thjesht preferojmë ta shtojmë në supa e në sallata. Majdanozin mund ta konsumojmë thuajse çdo ditë, por në sasi të vogla. Megjithatë, ekspertët kanë bërë të ditur edhe një fakt tjetër interesant për majdanozin: është i mahnitshëm për humbje të peshës! Dr. John Christopher është një prej mjekëve më […]

Categories
Aktualiet

As që keni për ta njohur: Del për herë të parë pas zgjedhjeve Monika Kryemadhi, ja ndryshimi që ka bërë në

Pas një mungese të gjatë në daljet publike, Monika Kryemadhi është bërë e “gja llë” për herë të parë që pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit. Kryemadhi është shfaqur me një look të ri në ditën e tretë të kampit të LRI-së në Jalë. Me flokë të shkurtra, Kryemadhi u shfaq tepër e emocionuar […]

Categories
Aktualiet

Byrek me qepe dhe domate si nga dora e gjyshes: Mos harroni t’i shtoni kete perberes pasi i

Përbërësit: 3 qepë, 4 domate, Kripë, Piper, Vaj ulliri, 400 g miell, 200 ml ujë, Kripë Në tigan kaurdisim me vaj ulliri, qepët e grira imët, shtojmë domatet pasi i kemi pastruar lëkurat dhe i kemi prerë imët. E rregullojmë shijen me kripë dhe piper. E ziejmë derisa të zbutet qepa plotësisht dhe domatet janë […]

Categories
Aktualiet

Mesojini se cilat jane keto 4 ushqime qe ndihmojne grate te mos vuajne nga sem/undja e

Osteoporoza e njohur ndryshe si “epid mia e heshtur e ko ckave” është një sëm. undje që lidhet me humbjen e masës kockore. Gjatë osteoporozës ko cka bëhet më poroze dhe më e thyeshme. Afërsisht 30% e të gjitha grave mbas menop auzës në Amerikë dhe Europë kanë osteoporozë. Mjekët shprehen se një mjekim i […]

Categories
Aktualiet

Receta e pules ne tave me peta qe do te mbetet gjate ne mendjen tuaj, keto jane perberesit qe u duhen

Kjo recetë u përgatit nga Arti i Gatimit Pula në tavë me petë është një recetë e vjetër dhe shumë e pëlqyeshme e cila është përdorur shumë nga amvisat shqiptare. Tradita e kësaj recete është pjekja në saç, por megjithatë ajo mund të përgatitet edhe në furrë Përbërësit: 1 pulë mesatare, 600 g miell, 400 […]